Co powinno się znaleźć w domowej apteczce?

Co powinno się znaleźć w domowej apteczce?

Każda mama musi być przygotowana na wszelką ewentualność. Dotyczy to wielu aspektów życia, a więc także chorób. Zastanówmy się zatem co powinniśmy mieć zawsze w domowej apteczce, gdy mamy małe dziecko.

 

Podstawą jest posiadanie syropu przeciwgorączkowego. Maluszki często mają gorączkę, która potrafi bardzo szybko wzrastać. Syrop przeciwgorączkowy, jest więc niezbędny. Najlepiej mieć 2 rodzaje syropu, jeden z ibuprofenem, drugi z paracetamolem. Czasem bowiem gorączka potrafi bardzo szybko pojawić się ponownie, a jeszcze nie minął odpowiedni czas, żeby można było podać kolejną dawkę tego samego leku. Wówczas należy podawać syropy na zmianę.

 

Poza tym powinniśmy mieć jakieś środki przeciwko biegunce i wymiotom. Dodatkowo przydatne są środki, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom elektrolitów. Przydadzą się także leki probiotyczne i prebiotyczne, które także podaje się w przypadku infekcji przewodu pokarmowego. Dodatkowo pomocne mogą okazać się środki przeciwko chorobie lokomocyjnej, jeśli nasz maluszek ma z tym problem.

 

Oprócz tego dobrze jest w domu mieć jakiś syrop na kaszel mokry i suchy, witaminę C. Przydatne będą także jakieś krople homeopatyczne do nosa i woda morska, które podamy w przypadku kataru. Nie może zabraknąć także środków opatrunkowych i dezynfekujących, gdyż wszędobylski maluch jest często narażony na różnego rodzaju urazy.

 

Warto jest również zapoatrzyć się w aspirator kataru, który pomoże nam szybko i łatwo pomóc dziecku. Katar to nic przyjemnego, każdy o tym wie, dlatego warto pomagać dziecku na różne sposoby.

 

To oczywiście jest absolutne minimum. Pozwala jednak natychmiast reagować w nagłych sytuacjach typu gorączka, biegunka czy zdarcie kolana. Zwykle to tylko działanie doraźne, a rzeczywiste leczenie powinien już zaordynować lekarz.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code