Jak naturalnie wywołać poród?

Jak naturalnie wywołać poród?

Książkowo ciąża trwa 40 tygodni, a jej naturalnym zakończeniem jest poród. Co jednak zrobić, gdy pomimo upływu terminu poród się nie rozpoczyna? Wówczas można próbować nieco przyspieszyć akcję porodową stosując jedną z poniższych metod.

 

  1. wysiłek fizyczny – należy do najbardziej popularnych metod. Polecany jest szybki marsz, chodzenie po schodach czy też „zbieranie zapałek”. Wszystkie te sposoby mają spowodować przesunięcie się dziecka w dół miednicy, a to z kolei może wywołać skurcze porodowe.
  2. sex – również bardzo popularny sposób, choć wiele ciężarnych mówi, że na tym etapie jest zupełnie niezainteresowanych sexem. Jego działanie polega na tym, że obecne w spermie prostaglandyny pomagają zmiękczyć szyjkę macicy, a spowodowany przez orgazm wzrost poziomu oksytocyny pozwala wywołać jej skurcze.
  3. olejek rycynowy – działa przeczyszczająco, a więc wywołuje skurcze jelit, które z kolei mogą wywołać skurcze macicy. Mówi się jednak, że metody tej nie powinno się stosować bez konsultacji z lekarzem.
  4. masaż sutków – drażnienie brodawek sutkowych powoduje wytwarzanie oksytocyny, która powoduje skurcze porodowe.
  5. liście malin – dostępne w pastylkach lub w formie naparu. Mówi się, że jego picie może wywołać poród. Warto przy tym dodać, że takiego działania nie ma sok malinowy, który każda ciężarna może pić bez obaw o wcześniejsze wywołanie porodu.

 

 

Poza powyższymi metodami są jeszcze inne, jak picie oleju z pierwiosnka czy akupresura. Są jednak zdecydowanie mniej popularne choć ich celem jest również wywołanie skurczy porodowych.

 

Na koniec warto pamiętać, że żadna z tych metod nie powinna być stosowana bez konsultacji z lekarzem. Samodzielne podjęcie takich działań może bowiem przysporzyć więcej szkód nić pożytku. Dlatego nawet jeśli masz już dość pytań z każdej strony: kiedy rodzisz? i czemu jeszcze nie urodziłaś?, to zanim zaczniesz przyspieszać poród, idź do lekarza i spytaj go, której metody możesz użyć. Jedno jest pewne, kiedyś w końcu urodzisz;)

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code