RODO - moje prawa

Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) to nowa regulacja wprowadzona 25 maja 2018. Ujednolica ona szeroki wachlarz różnych przepisów dotyczących prywatności w całej UE w jeden centralny zestaw przepisów, które będą chronić użytkowników we wszystkich państwach członkowskich

Prawo do przeniesienia danych Pozwala Ci wyeksportować dane osobowe, które są przechowywane przez ten sklep. Eksport wykonywany jest w postaci pliku Excel, który zawiera wszystkie Twoje dane (w tym dane wrażliwe).

Prawo do bycia zapomnianym Usuń swoje konto w sklepie wraz ze wszystkimi swoimi danymi osobowymi. Wszystkie Twoje dane takie jak adresy, zamówienia i inne informacje zostaną usunięte.

Prawo do bycia anonimowym Przedstaw swoje dane za pomocą danych fikcyjnych. W ten sposób Twoja tożsamość będzie chroniona.

Prawo do informacji Obejmuje gromadzenie wszelkich danych przez przedsiębiorstwa i osoby fizyczne. Przed rozpoczęciem gromadzenia danych musisz zostać o tym poinformowany.

Prawo do aktualizacji danych Gwarantuje, że każdy z nas może zaktualizować swoje dane, jeśli są nieaktualne, niekompletne lub niepoprawne.

Prawo do ograniczenia przetwarzania Osoby fizyczne mogą zażądać, aby ich dane nie były przetwarzane.

Prawo do sprzeciwu Obejmuje prawo osób do zaprzestania przetwarzania ich danych w celu marketingu bezpośredniego.

Prawo do bycia informowanym Jeśli doszło do naruszenia Twoich danych osobowych, powinieneś zostać o tym poinformowany do 72 godzin od wycieku danych.
powziąwszy wiadomość o naruszeniu.

Prawo Cookie Niemal wszystkie strony internetowe korzystają z plików cookie - małych plików danych - do przechowywania informacji z przeglądarek internetowych. Niektóre strony zawierają ich setki.